Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/22382
Назва: Психологічні бар’єри студентів немовних спеціальностей під час вивчення англійської мови та шляхи їх подолання
Автори: Іваніга О. В.
Теми: студенти
англійська мова
психологічні бар’єри
позитивна мотивація
оцінювання
Дата публікації: 2018
Бібліографічний опис: Іваніга О. В. Психологічні бар’єри студентів немовних спеціальностей під час вивчення англійської мови та шляхи їх подолання / О. В. Іваніга // Класичний приватний університет: збірник наукових праць "Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах". – 2018. – №61. – Запоріжжя. – С. 60-63.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена висвітленню основних психологічних бар’єрів, що виникають під час вивчення англійської мови у студентів немовних спеціальностей та можливим шляхам їх подолання. Представлено основні підходи до визначення психологічних бар’єрів: 1) перешкоди, що заважають оптимальному протіканню процесів адаптації особистості до нових факторів зовнішнього середовища; 2) внутрішня перешкода психологічної природи, яка заважає успішному виконанню певної діяльності. Установлено, що психологічні бар’єри також можуть виникати через негативне ставлення, упередженість або невідповідність інтересів здобувачів освіти до вимог ситуації. Визначено основні компоненти психологічних бар’єрів: переживання, що пов’язані з мотивацією щодо навчальної діяльності; переживання щодо оцінки умов та наслідків досягнення мети навчальної діяльності; емоційні реакції щодо ситуації досягнення мети. Представлено основні психологічні бар’єри, які виникають під час вивчення іноземної мови, (інформаційні, мовні, оцінювальні, міжкультурні). Установлено, що інформаційні бар’єри полягають у неправильному виборі навчального матеріалу та невідповідності рівня мови рівню володінням мовою здобувачами освіти, нелогічній побудові подачі матеріалу або інформаційному перевантаженню. Мовний бар’єр виникає у наслідок попереднього негативного досвіду вивчення іноземної мови, коли здобувачі освіти не змогли досягнути поставленої викладачем мети. Оцінювальний бар’єр виникає, коли студент вважає, що викладач необ’єктивно оцінює його знання та занижує оцінку у порівнянні з одногрупниками. Міжкультурний бар’єр виникає під час спілкування з представниками інших культур. Запропоновано шляхи подолання комунікативних бар’єрів (створення позитивної мотивації до вивчення мови, створення доброзичливої атмосфери на аудиторних заняттях, пояснення критеріїв оцінювання та аналіз помилок студентів, організація зустрічей з носіями мови).
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/22382
Розташовується у зібраннях:Статті (ПІФП)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Іваніга_1_стаття.pdf1,72 MBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.