Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/28249
Назва: Проблемні аспекти правового регулювання диревативних фінансових інструментів
Автори: Трофименко Д. С.
Сущ О. П.
Теми: деривативні фінансові інструменти
цінні папери
деривативні контракти
правове регулювання
ринки капіталу
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Трофименко Д. С. Проблемні аспекти правового регулювання диревативних фінансових інструментів / Д. С. Трофименко, О. П. Сущ // Науковий вісник ужгородського національного університету / Серія «Право». – Ужгород, 2022. - № 72 (2). - С. 100-107.
Короткий огляд (реферат): Розбудова повноцінно функціонуючих ринків капіталу є вкрай важливим завданням на сучасному етапі розвитку української економіки. З прийняттям Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» питання комплексного врегулювання функціонування сучасних фінансових інструментів здавалося б вирішеним. Однак, аналіз чинного законодавства, що регулює деривативні фінансові інструменти, свідчить про низку проблемних аспектів їх правового регулювання. Незважаючи на зміни законодавства, правове регулювання ринку деривативних фінансових інструментів досі містить суттєві прогалини, які в цілому негативно впливають на регулювання цих фінансових інструментів, створюють перешкоди для формування довіри до них інвесторів, що породжує їх інвестиційну непривабливість. Їх фрагментарне законодавче регулювання ґрунтується на суперечливих підходах не лише до визначення категоріального апарату, але й видів деривативних фінансових інструментів. Накреслена проблема негативно впливає на активний розвиток ринку деривативних фінансових інструментів та створює умови для зловживань з боку емітентів та власників деривативних фінансових інструментів. Авторами зазначено, що на теоретико-правовому рівні існує достатня кількість праць, предметом яких було дослідження деривативних фінансових інструментів, але питання правового регулювання деривативних (похідних) інструментів набуває вагомої актуальності у зв’язку: зі змінами кон’юнктури ринків капіталу; оновленням існуючих та впровадженням нових фінансових інструментів; розвитком ринку деривативних фінансових інструментів, які дозволяють хеджувати ризики, пов’язані зі зміною валютних курсів чи процентних ставок за допомогою укладання різного роду строкових угод з деривативними цінними паперами та деривативами. Поширення в Україні використання деривативних фінансових інструментів є ключовою передумовою ефективної реалізації процесу інтеграції фінансового ринку України у світову економіку і міжнародні фінансові ринки.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/28249
Розташовується у зібраннях:Статті (ПРЕ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Стаття Трофименко_Сущ.pdf735,17 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.