Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/29840
Назва: Матриця відстаней для множини компонентів структурного опису як інструмент для створення класифікатора зображень
Автори: Гороховатський В. О.
Передрій О. О.
Творошенко І. С.
Марков Т. Є.
Теми: комп’ютерний зір
структурні методи класифікації
дескриптор AKAZE
матриця відстаней
розподіл даних
результативність класифікації
Дата публікації: 2023
Бібліографічний опис: Гороховатський В. О. Матриця відстаней для множини компонентів структурного опису як інструмент для створення класифікатора зображень / В. О. Гороховатський, О. О. Передрій, І. С. Творошенко та ін. // Сучасні інформаційні системи. – 2023. - Т. 7. - № 1. - С. 5–13.
Короткий огляд (реферат): Предметом досліджень статті є методи класифікації зображень у системах комп’ютерного зору. Мета – розвинення структурних методів класифікації в аспекті впровадження системи класифікаційних ознак на підґрунті значень матриці відстаней для багатовимірних компонентів опису. Застосовувані методи: детектор ключових точок AKAZE, апарат теорії множин і векторних просторів, метричні моделі визначення релевантності для множин багатовимірних векторів, теорія формування розподілів даних, елементи теорії ймовірностей, програмне моделювання. Отримані результати: розроблено модифікації методу класифікації зображень на основі впровадження формалізму матриць відстаней для множини компонентів опису, запропоновано інтеграційні моделі для формування класифікаційних ознак та здійснення дій над множинами векторів на основі матриці відстаней, встановлено метричні особливості множин багатовимірних векторів як ознак класифікації. Результативність розроблених модифікацій класифікатора залежить від вибору підмножини та числа дескрипторів у описі, міри для зіставлення описів. На підставі впровадження апарату матриці відстаней вдалося сформувати інтегровані ознаки у вигляді одновимірних розподілів даних і скоротити обчислювальні витрати при забезпеченні результативності класифікації на навчальній вибірці даних. Практична значущість роботи полягає у побудові моделей класифікації на підставі матриці відстаней, підтвердженні працездатності запропонованих модифікацій на прикладах зображень, створенні програмного застосунку для впровадження розроблених класифікаторів у комп’ютерному баченні.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/29840
Розташовується у зібраннях:Статті (ІКТ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Гороховатський_Передрій_Творошенко_Марков.pdf485,46 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.