Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/32878
Назва: Етика управління: відповідальне керівництво та стабільність бізнесу
Автори: Василик С. К
Юрченко Г. М.
Майстренко О. В.
Теми: етика управління
етична поведінка
ефективність бізнесу
колективний договір
корпоративна етика
корпоративний кодекс
види інноваційної діяльності
нормування інноваційної діяльності
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Василик С. К. Етика управління: відповідальне керівництво та стабільність бізнесу / С. К. Василик, Юрченко Г. М., Майстренко О. В. // Наукові інновації та передові технології (Серія «Управління та адміністрування», Серія «Право»,Серія «Економіка», Серія «Психологія», Серія «Педагогіка»). –2024. – № 2(30). – С. 388 – 399.
Короткий огляд (реферат): Дослідження має на меті вивчити передумови виникнення етичних норм у корпоративному управлінні та встановити вплив етики управління на ефективність ведення бізнесу. Проведений аналіз наукових публікацій з етики управління дав чітке розуміння ролі цього морально-етичного явища у формуванні корпоративного мікроклімату. Структуровано роль управлінської етики та визначено основні її складові, встановлено, що правильна побудова етичних ланцюжків дисциплінує працівників та сприяє їх мотивації до сумлінного виконання професійних обов’язків. Визначено основні складові, які мають безпосередній вплив на формування етичної поведінки у процесі управлінської діяльності. Встановлено, що культура управління керівників має прямий вплив на результативність роботи компанії. Здатність керівника до етичної, ділової та доброзичливої взаємодії сприяє згуртованості колективу, та, відповідно, примноженню прибутку й підвищенню свого статусу на бізнес-арені, адже працівники це головний ресурс будь-якого бізнесу. Доведено, що етика управління – мінливе явище, яке, зазвичай, існує у формі кодексів корпоративної етики, що формуються безпосередньо суб’єктами господарювання. З системного аналізу норм права було встановлено, що колективний договір, наявність якого передбачена чинним законодавством України, може містити окремі етичні норми, при цьому законодавство передбачає відповідальність керівника за невиконання умов колективного договору. Відповідно, колективний договір у порівнянні з кодексом корпоративної етики має більше переваг для працівників та стимулює керівника до етичної поведінки. Надано окрему оцінку етиці управління в умовах війни, оскільки воєнні події створили нові потреби працюючих громадян, зокрема, і щодо безпечних умов праці та здатності керівника до співчуття й порозуміння у таких ситуаціях.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/32878
Розташовується у зібраннях:Статті (МБ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Василик 20240222.pdf283,47 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.