Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/33084
Назва: Тенденції розвитку альтернативної енергетики в Україні в контексті модернізації енергетичних ринків
Автори: Гнедіна К. В.
Петраков Я. В.
Ющенко Н. Л.
Теми: відновлювані джерела енергії
альтернативна енергетика
інвестиції
встановлені потужності
модернізація
Дата публікації: 2017
Видавництво: ХНЕУ ім. С. Кузнеця
Бібліографічний опис: Гнедіна К. В. Тенденції розвитку альтернативної енергетики в Україні в контексті модернізації енергетичних ринків / К. В. Гнедіна, Я. В. Петраков, Н. Л. Ющенко // Управління розвитком. – № 3-4 (189-190). – С. 35-47.
Короткий огляд (реферат): Розглянуто тенденції розвитку альтернативної енергетики в Україні в контексті модернізації енергетичних ринків. Встановлено, що частка відновлюваної енергії у загальному обсязі виробництва та споживання енергії залишається незначною, проте відбувається її поступове зростання. Обґрунтовано, що розвиток технологій та масштабування ринків знижує обсяг початкових інвестицій та ціну виробництва електроенергії з енергії сонця, що сприяє зростанню потужностей сонячної енергетики (зокрема за рахунок доступності); а динамічне та своєчасне удосконалення нормативно-правового забезпечення сприяє інвестиційному клімату для модернізації частини електроенергетики, яка використовує традиційні джерела енергії та формуванню ринку альтернативної енергетики в Україні. Оскільки «зелений» тариф обумовив зростання встановлених потужностей виробників електроенергії з відновлюваних джерел (з яких понад 50 % – геліоелектростанції) та кількості об’єктів генерації з ВДЕ (88 % загальної кількості об’єктів – СЕС та малі ГЕС), то розширення доступу до фінансових ресурсів для мікробізнесу (енергетичні ваучери, спеціальні програми кредитної підтримки) стимулюватиме нарощення обсягів виробництва електроенергії з ВДЕ. Водночас основною проблемою є перспектива втрати «зеленим» тарифом стимулюючого ефекту та посилення фінансового навантаження на побутових споживачів. Для повноцінного використання можливостей, створених тенденціями в альтернативній енергетиці України, необхідно посилити стимулюючий вплив фіскальних і фінансових інструментів, зокрема в частині введення тимчасової податкової знижки з ПДФО на дохід від продажу електроенергії фізичними особами-власниками джерел ВДЕ потужністю до 300 кВт, розширенням доступу до фінансових ресурсів для мікробізнесу за рахунок енергетичних ваучерів, спеціальних програм кредитної підтримки, що сприятиме нарощенню обсягів виробництва електроенергії з ВДЕ.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/33084
Розташовується у зібраннях:№3-4

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
гнедіна.pdf1,04 MBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.