Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/23950
Title: Розвиток критичного мислення: робоча програма для студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» другого (магістерського) рівня
Authors: Литвиненко А. О.
Keywords: мислення
логіка
критичне мислення
креативного мислення
Issue Date: 2020
Citation: Розвиток критичного мислення: робоча програма для студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» другого (магістерського) рівня / укл. А. О. Литвиненко. – Х. : Вид. ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2020. – 10 с. (Укр. мов.)
Abstract: Формування критичного мислення підприємця є одним з найважливіших завдань сучасної освіти, яке починалось як перехід від навчання, орієнтованого переважно на запам'ятовування, до навчання, спрямованого на розвиток самостійного свідомого мислення. Критичне мислення є дієвим способом виховання демократичного менталітету громадян. Розвинуте логічне мислення є одним з ознак сучасної освіченої людини. Здатність чітко мислити, швидко приймати правильне рішення на підставі аналізу ситуації, що склалася забезпечує людині затребуваність й успішність у професійній діяльності. Наприклад, вміння використовувати весь арсенал логічних знань і способів переконання знадобиться в професійній діяльності. Критично мисляча людина має ясно уявляти структуру власної аргументації. А її міркування, суттєві для конкретного дослідження, мають бути доступними для аудиторії. Проте критерії не можуть бути абсолютизованими, у процесі критичного мислення вони піддаються сумніву, зміні або навіть заміні на інші. Уміння критично мислити забезпечує науково-технічний і суспільний прогрес та є запорукою демократії, а освіта відіграє в його розвитку першорядну роль. Критичне мислення забезпечує самостійні та відповідальні дії, а також характеризується самовдосконаленням. Дисципліна «Розвиток критичного мислення» є базовою дисципліною для фахівців у підприємництві, оскільки формує та вдосконалює культуру мислення студентів шляхом засвоєння ними основних знань з логіки та вироблення навичок доказового, несуперечливого, критичного мислення в процесі застосування набутих знань в практичних ситуаціях, а також створення умов для системного розвитку розумової діяльності та формування критичного типу мислення як такого, що спонукає студента до ефективного навчання шляхом адекватного сприймання, об’єктивного оцінювання та грамотного опрацьовування інформації задля отримання необхідних знань, формулювання особистих аргументованих суджень і генерування прогресивних ідей.
URI: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/23950
Appears in Collections:Методичні матеріали (ЕПОБ)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
РКМ_Литвиненко.pdf3,71 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.