Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/33289
Назва: Визначення інноваційних пріоритетів на основі моніторингу реалізації чинних пріоритетних напрямів в Україні
Автори: Писаренко Т. В.
Кваша Т. К
Паладченко О. Ф.
Теми: інноваційна діяльність
державна підтримка
моніторинг
фінансування
пріоритетні напрями
Дата публікації: 2016
Видавництво: ХНЕУ ім. С. Кузнеця
Бібліографічний опис: Писаренко Т. В. Визначення інноваційних пріоритетів на основі моніторингу реалізації чинних пріоритетних напрямів в Україні / Т. В. Писаренко, Т. К. Кваша, О. Ф. Паладченко // Економіка розвитку. – № 1 (77). – С. 20-28.
Короткий огляд (реферат): Одним із шляхів успішного економічного розвитку є концентрація ресурсів держави на найбільш важливих для країни напрямах інноваційної діяльності – її пріоритетних напрямах. Визначено найбільш важливі для інноваційного економічного розвитку країни технологічні напрями. Для цього використано метод емпіричного дослідження (моніторингу та порівняння) і загальнонаукові методи (аналізу та синтезу). Наведено результати аналізу державної фінансової підтримки у 2014 р. в Україні середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня, визначених у межах стратегічних пріоритетів постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2012 р. № 294, на основі даних органів, відповідальних за спрямування бюджетних видатків на пріоритети. Результати дослідження свідчать, що із 53 затверджених середньострокових загальнодержавних пріоритетів у 2014 р. профінансовано 40 або 75,5 % (у 2013 р. – 28 або 52,8 %). За чотирма стратегічними пріоритетами, а саме: "Освоєння нових технологій високотехнологічного розвитку транспортної системи, ракетно-космічної галузі, авіа- і суднобудування, озброєння та військової техніки", "Освоєння нових технологій виробництва матеріалів, їх оброблення і з'єднання, створення індустрії наноматеріалів та нанотехнологій", "Технологічне оновлення та розвиток агропромислового комплексу" та "Широке застосування технологій більш чистого виробництва та охорони навколишнього природного середовища" – фінансувалися всі середньострокові пріоритетні напрями. Значна кількість не залучених до фінансування середньострокових напрямів за іншими стратегічними пріоритетами та виділення більшої частини державних коштів на напрям "Інше", що не входить до переліку затверджених середньострокових пріоритетів, свідчить про втрату їх актуальності та необхідність у перегляді. Результати проведеного дослідження буде використано у процесі розроблення проекту переліку середньострокових загальнодержавних пріоритетів інноваційної діяльності в Україні на 2017 – 2021 рр.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/33289
Розташовується у зібраннях:№ 1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
писаренко.pdf485,31 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.