Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/27403
Назва: Особливості втрати інтенсивності державного економічного регулювання в кризовому періоді
Автори: Кліменко О. М.
Теми: державне регулювання
економічна політика
шоки попиту
шоки пропозиції
ефект відставання
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Кліменко О. М. Особливості втрати інтенсивності державного економічного регулювання в кризовому періоді / О. М. Кліменко // Ефективна економіка. – 2022. – № 2.
Короткий огляд (реферат): Розглянуто необхідність врахування неявних ефектів впливу на інтенсивність державного регулювання економіки в ситуації з дуже рідкісною сумарною дією шоків попиту та пропозиції, що викликані довготривалою пандемічною кризою. Показано, що при втіленні заходів економічної політики для регулювання кризової економіки виникає ефект відставання. Представлено, що для нівелювання внутрішнього запізнення слід використовувати інструменти монетарної політики, а для згладжування зовнішнього запізнення діють інструменти фіскальної політики. Проаналізовано дію автоматичних стабілізаторів та показано їх високу ефективність в час довготривалої кризової ситуації в країні. Проаналізовано практики розвинутих країн стосовно використання мультиплікаторів. Визначено деякі види фіскальної експансії з практики розвинутих країн, що доказують корисність багатьох різних категорій, якими можна маніпулювати для стабілізаційних цілей. Наведено схему-модель з демонстрацією ефектів, що не беруться до уваги у вітчизняній економіці при регулюванні циклічного розвитку.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/27403
Розташовується у зібраннях:Статті (ДУПАЕП)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
101.pdf185,49 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.