Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/30494
Назва: Створення екологічно безпечних технологій алмазного шліфування виробів із важкооброблюваних матеріалів
Автори: Новіков Ф. В.
Новіков Г. В.
Теми: екологія виробництва
здоров'я працівника
шліфування
алмазний круг на металевій зв'язці
електроерозійна правка круга
Дата публікації: 2023
Бібліографічний опис: Новіков Ф. В. Створення екологічно безпечних технологій алмазного шліфування виробів із важкооброблюваних матеріалів / Ф. В. Новіков, Г. В. Новіков // Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Технології в машинобудуванні: збірник наукових праць. – Харків : НТУ «ХПІ», 2023. – № 1(7). – С. 36–44.
Короткий огляд (реферат): У роботі показано, що найбільш ефективною технологією алмазного шліфування щодо поліпшення екології та культури виробництва є шліфування алмазними кругами на високоміцних металевих зв'язках із застосуванням їх електроерозійної правки для відновлення ріжучих властивостей та підвищення якості й продуктивності обробки. Ця технологія дозволяє вилучити застосування шкідливих електролітів із технологічного процесу правки алмазного круга. Тому в роботі розроблено практичні рекомендації щодо створення на основі застосування електроерозійної правки екологічно чистих та безпечних для здоров'я робітників технологій шліфування алмазно-абразивними інструментами (алмазними кругами) на металевих зв'язках виробів, виготовлених із різноманітних металевих та неметалевих важкооброблюваних матеріалів, включаючи шліфування виробів з твердих сплавів та з наплавленими високоміцними матеріалами, розрізання високотвердих порід каменю, нарізання граней на поверхнях виробів із кришталю, огранювання природних алмазів у діаманти, обробку виробів із важкооброблюваних керамік і феритів та ін. У результаті практичного застосування цих технологій з'явилася можливість здійснювати на промислових підприємствах України екологічно чисту та безпечну для життєдіяльності робітників механічну обробку шліфуванням виробів з матеріалів високої твердості з забезпеченням високих показників якості та продуктивності.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/30494
Розташовується у зібраннях:Статті (ЗСЖіБЖ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
287642-Текст статті-663826-1-10-20230918.pdf693,55 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.