Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/28246
Назва: Фрагментація міжнародного права: трансформація доктрини чи наукового дискурсу
Автори: Рогова О. Г.
Остапенко О. Г.
Теми: правова доктрина
фрагментація
міжнародне право
доктрина міжнародного права
глобалізація
легітимація
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Рогова О. Г. Фрагментація міжнародного права: трансформація доктрини чи наукового дискурсу. / О. Г. Рогова, О. Г. Остапенко // Актуальні проблеми держави і права: збірник наукових праць. - Одесса: Видавничий дім «Гельветика», 2022. - Вип. 94. - С. 99-109.
Короткий огляд (реферат): У статті розглядаються дискусійні аспекти феномену фрагментації міжнародного публічного права. Проведений аналіз засвідчив, що, не зважаючи на достатньо строкатий спектр досліджень фрагментації, серед дослідників немає єдності щодо сутності феномену фрагментації, причин цього явища, його негативних та позитивних характеристик, методології подолання фрагментації тощо. На нашу думку, можна виокремити наступні ознаки правової доктрини: має тісний зв’язок з правовою наукою; характеризується певною внутрішньою логікою та системністю, що дозволяють вивчати та ідентифікувати явища правової реальності у їх зв’язку та системній єдності; перебуває у зв’язку з іншими формами права, обґрунтовуючи їх роль та співвідношення; здобуває легітимації через визнання у науковому середовищі, у суспільстві та державі; включає рекомендації практичного характеру щодо подальшого розвитку правової науки та практики; впливає на формування індивідуальної та колективної правової свідомості. Надзвичайно важливою складовою «життєвого циклу» правової доктрини є її верифікація, тобто визнання її істинності та авторитету, що дозволяє пересвідчитися у «життєздатності» доктрини, її відповідності явищам правової реальності, які доктрина відображає. В основу «життєвого циклу» правової доктрини покладено презумпції її спадковості, лінійності, довічності та динамізму. У процесі глобалізації міжнародне право суттєво трансформувалося за рахунок перегляду власної методології на користь антропологічному та аксіологічному підходам, відбулося розширення кола суб’єктів та центрів правотворчості, визнання міжнародної правосуб’єктності людини, виникли та сформувалися нові групи міжнародно-правових відносин, регулювання яких потребує більш спеціалізованих та гнучких правових інструментів та «м’якого права». На нашу думку, можна стверджувати, що «кількість» зазначених змін утворила нову «якість» міжнародного права, що потребує доктринального оформлення. Саме тому феномен фрагментації міжнародного права є платформою діалогу теорії та практики міжнародного права, маніфестом не руйнації доктрини міжнародного права, а її еволюції.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/28246
Розташовується у зібраннях:Статті (ПРЕ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
download.pdf223,4 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.