Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/40712
Назва: Формування інструментарію аналізу та оцінки конкурентних позицій суб’єктів господарювання
Автори: Майстренко О.
Колісник І.
Теми: конкурентні позиції
конкурентоспроможність
інструментарій оцінки конкурентоспроможності
цифрові інструменти
цифровізація
стратегічне управління
Дата публікації: 2026
Бібліографічний опис: Майстренко О. Формування інструментарію аналізу та оцінки конкурентних позицій суб’єктів господарювання / О. Майстренко, І. Колісник // Herald of Khmelnytskyi National University. Economic sciences. - 2026. - № 3. – Р. 632-637.
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено аспектам забезпечення конкурентоспроможності суб’єктів господарювання в сучасних умовах. Актуальність дослідження зумовлена низкою сучасних економічних тенденцій, зокрема посиленням глобальної конкуренції, інтеграційними процесами на міжнародних ринках, цифровізацією бізнес-процесів та необхідністю формування стійких конкурентних переваг, а в таких швидких змінах ринкового середовища традиційні підходи до оцінки конкурентних позицій часто виявляються недостатньо ефективними. Дослідження має на меті обґрунтувати інструментарій аналізу та оцінки конкурентних позицій суб’єктів господарювання для підтримки стратегічного управління та формування довгострокових конкурентних переваг. Для досягнення поставленої мети в статті розглянуто сучасні підходи до формування інструментарію для аналізу та оцінювання конкурентних позицій суб’єктів господарювання. Класифіковано аналітичні інструменти для оцінювання конкурентних позицій. Запропонована класифікація ґрунтується на трьох критеріях: кількісна формалізація результатів, якісний характер інформації та можливості візуалізації отриманих даних. Обґрунтовано доцільність інтеграції традиційних і цифрових інструментів оцінки конкурентних позицій, що дасть змогу поєднати фінансовий, ринковий, якісний і стратегічний аналіз підприємства в єдину систему. Визначено, що сучасний аналітичний інструментарій має враховувати не лише фінансові та виробничі показники, а й ринкову репутацію, іміджевий капітал, інноваційний потенціал та адаптивність системи управління до змін у зовнішньому середовищі. Інструменти оцінки конкурентних позицій запропоновано поділити на чотири групи: інструменти кількісної оцінки, інструменти якісного аналізу, інструментарій для візуалізації результатів та інтегровані аналітичні інструменти. Обґрунтовано, що комплексне використання кількісних та якісних методів аналізу, доповнене інструментами візуалізації, сприяє точнішому позиціонуванню підприємства на ринку, своєчасному виявленню тенденцій змін у конкурентних позиціях та коригуванню стратегічних рішень.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/40712
Розташовується у зібраннях:Статті (КМД)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
VKNU-ES-2026-N3+(354)+632-637.pdf839,92 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.